• zmień rozmiar tekstu

    • T  T  T  T  

O nas

Nasz Dom istnieje od 1956r. W lutym 2011r. przyjęliśmy nazwę Domu Pomocy Społecznej „Pod Dębami”. Nasza siedziba znajduje się na obrzeżach Konstantynowa Łódzkiego, na terenie potocznie zwanym Żabiczkami. Nazwa ta wywodzi się z historii tego miejsca (skądinąd ciekawej!  …..( Historia).

ban2

Dom położony jest na terenie parku, którego niekwestionowaną ozdobą są wiekowe dęby (część z nich jest pomnikami przyrody) oraz cztery stawy malowniczo wtopione w krajobraz. Ogrodzony teren otaczają pola uprawne, wśród których wije się rzeka Ner, zalesione tereny oraz w niewielkim oddaleniu osiedla domków jednorodzinnych. Wszystko to sprzyja spacerom i odpoczynkowi na łonie natury.

Przebywają u nas dorosłe kobiety w różnym wieku i z różnymi schorzeniami psychicznymi  oraz  neurologicznymi i różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej, z powodu których nie są one w stanie samodzielnie funkcjonować w środowisku.

Jesteśmy nie posiadającą osobowości prawnej powiatową jednostką organizacyjną działającą w formie jednostki budżetowej w rozumieniu ustawy o finansach publicznych. Nadzór nad działalnością domu sprawuje Starosta przy pomocy Powiatowego Centrum  Pomocy Rodzinie w Pabianicach (→Ważne telefony). Strukturę organizacyjną oraz zadania Domu określa (→ Statut).

Comments are closed